Wakacje już za nami, nadszedł wrzesień i czas na nowy sezon kursów Akademii Familijnej!
Dla osób, które nie znają Akademii, kilka zdań wyjaśnienia, dla pozostałych – przypomnienia 🙂

Akademia Familijna to unikalnybardzo efektywny, a zarazem przyjemny sposób na to, aby stać się jeszcze lepszymi rodzicami.

Metoda oparta jest na praktycznych, z życia wziętych, opisach przypadków, które staramy się wspólnie rozwiązywać.

Każdy przypadek rozpatrujemy 4 razy: indywidualnie, z małżonkiem, w grupie kilku małżeństw, oraz w pełnej grupie kursowej z udziałem moderatora.

fot. Piotr Wiktorowicz

Przypadki rozwiązujemy analizując fakty występujące w opisie przypadku, następnie identyfikując problemy i szukając rozwiązania.

Przy każdej powtórnej analizie przypadku, dochodzą nam nowe perspektywy – małżonka, innych małżeństw, co powoduje, że:

– poznajemy inne, być może nieznane nam perspektywy

– uczymy się komunikować i rozmawiać o problemach

Dzięki temu jesteśmy w stanie także efektywniej rozwiązywać problemy w naszych domach np. te związane z nieposłuszeństwem dzieci, czy ich nieumiejętnością zachowania porządku. Szczególnie ważna jest perspektywa rozmowy z żoną/mężem – daje nam ona możliwość dyskusji na ważne tematy, na które często, w naszym zabieganiu nie znajdujemy czasu na co dzień.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

fot. Piotr Wiktorowicz

W regionie Trójmiasta przygotowaliśmy dla Was w tym roku następujące kursy:
– Pierwsze Kroki (dla rodziców dzieci 0-3 lata)
– Pierwsze Litery (4-7 lat)
– Pierwsze Decyzje (8-11 lat)
– Miłość Małżeńska (krótszy kurs wprost skupiony na najważniejszej relacji w naszej rodzinie, czyli relacji małżeńskiej)

Serdecznie Was zapraszamy do zapisów na stronie Akademii Familijnej. (jako miasto wybieramy Gdańsk).

Całość kursu to kilkanaście spotkań na przestrzeni roku szkolnego! Jeśli wydaje się Wam, że to dużo, pamiętajcie, że to Wasza inwestycja w najważniejsze relacje w Waszym życiu, a zwrot z niej jest naprawdę olbrzymi!

Pierwsze spotkania ruszą w listopadzie, ale do końca września obowiązują niższe stawki na kursy (o 100 złotych), więc proszę nie zwlekajcie z decyzją!

Jako ilustrację do tego artykułu znajdziecie kilka zdjęć gdańskich małżeństw z ostatniej Szkoły Letniej Akademii Familijnej 🙂

Napisany przez Grzegorz Borowski

Zwierzofon - Bulaj

[…] katar. Ale najfajniejsze jest to, że z mieszkań ludzi słychać teraz więcej śmiechu dzieci. Rodziny razem jedzą śniadania, często razem grają w gry planszowe i dużo się […]