Tym razem wybieramy się do słowiańskiej osady w Sławutowie

Zaczniemy od Mszy Świętej w Redzie (tyle razy przejeżdżaliśmy tamtędy, ale nigdy nie byliśmy w tym kościele) – 11:30 w Parafii Wniebowzięcia N.M.P. i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie.

Stamtąd samochodami przejeżdżamy pod osadę w Sławutowie .

Tu zwiedzamy co jest do zwiedzania a następnie ruszamy w las. Przez Śmiertelną Górę dojdziemy do cmentarzyska kurhanowego z zamierzchłych czasów. Zwiedziwszy je, udamy sie jeszcze do mogiły Gustava i Henrietty von Below, pamiątki po tragicznych losach mieszkańców tych ziem. Stąd wracamy do samochodów i jedziemy do domów.

Czeka nas łatwa, niemal 12 kilometrowa trasa po darżlubskich lasach, najmłodsi z pewnością dadzą radę, jednak pamiętajcie proszę o adekwatnym do pogody ubraniu (zabezpieczenie przed słońcem!) i wystarczającej ilości wody do picia. Przekąski nieobowiązkowe, dobre humory obowiązkowe.

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Trase

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Plan wędrówek na sezon 2022/2023

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *