Zapisy ruszają już teraz. Ilość miejsc jest ograniczona, ponieważ póki co możemy przyjąć 12-cioro dzieci. Będzie obowiązywała zatem kolejność zgłoszeń.
Jeśli chodzi o wiek dziecka uczestniczącego – można zapisać dziecko w wieku szkolnym od 2 klasy do 8.
Zajęcia będą podzielone jak w każdej szkółce – na okres żeglowania i okres zajęć „na lądzie”.
Okres, w którym ćwiczymy na wodzie/na brzegu trwa teraz, a zakończy się wraz z końcem października (jeśli pogoda pozwoli to być może w listopadzie). Następnie będzie trwać od początku kwietnia do końca czerwca.
 
(W okresie wakacyjnym będziemy szkolić się w innym trybie, głównie będą zaproponowane wtedy półkolonie w Sopocie)
Okres „letni”: Zajęcia na wodzie, typowe z żeglugi będą odbywały się w każdą sobotę w godzinach 10-13.00 w Yacht Clubie w Rewie, który gościł nas podczas pikniku (bardzo dobry dojazd- w sobotę 35 min.drogi z Oliwy – Estakadą Kwiatkowskiego).
W „okresie zimowym” (w którym nie pływamy), czyli od listopada zajęcia będą prowadzone w Gdańsku- Oliwie, Sopocie. Będą polegały na ćwiczeniach fizycznych, hartowaniu ciała przyszłych żeglarzy (ruch na zewnątrz w każdej pogodzie), teorii dostosowanej do wieku dzieci: nauce budowy i obsługi różnych typów jachtów, węzłów żeglarskich, meteorologii, nawigacji, ratownictwa, przepisów prawa drogi, oglądania filmów instruktażowych, spotkań z zaproszonymi, ciekawymi gośćmi, a także wypraw do statków muzeów- np. Dar Młodzieży, Sołdek, ORP Błyskawica oraz rejsów- niespodzianek w okresie zimowym i inne.. Przede wszystkim towarzyszyć nam będzie zabawa, integracja oraz szlifowanie charakterów wraz z wychowaniem z przyświecającymi nam wartościami chrześcijańskimi.
Podsumowując zatem ideę, chcemy w naszej żeglarskiej szkółce uczyć żeglowania na różnych jednostkach- sportowych, turystycznych, mieczowych oraz balastowych a także dać posmakować wycieczkowego pływania z rodzicami na większych jednostkach więcej niż jedno-masztowych. Przede wszystkim hartować ciało i ducha każdego z uczestników.
Drodzy Rodzice, choć ruszamy już teraz to pierwsze dwa spotkania (7 i 14 paź w Rewie) przewidujemy jako „próbę” przed poważną deklaracją. Dlatego, choć zaczynamy już w tę sobotę (7 paź. 2023), przez pierwsze dwa tygodnie zapraszamy do naszej „przed-szkółki” żeglarskiej- niezobowiązujących, indywidualnych, próbnych zajęć.
Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was, rodziców ma doświadczenie (a nawet patenty) żeglarskie, więc dla dzieci tych osób żeglarstwo nie jest czymś nowym. Dla tych, którzy z nami w Rewie jeszcze nie byli dajemy szansę przez najbliższe dwie soboty (7 i 14 października) przyjrzeć się jak tam jest – a tym, których dzieci pływania pod żaglami nie znają możliwość posmakowania przygody. Wychodzimy z założenia, że podjęcie decyzji o zapisaniu do szkółki będzie w ten sposób aktem bardziej świadomym. Zachęcamy- przyjedźcie, by spotkać się, porozmawiać, rozwiać ewentualne wątpliwości.
 
Zatem kalendarium wygląda następująco:
 
  •  w tę sobotę (7 października w Rewie) zaczynamy naukę żeglowania i „przyjrzenia się szkółce” w formie „przed-szkółki”, w których niezobowiązująco można uczestniczyć nawet jednorazowo- w dwie najbliższe soboty (7 oraz 14 października)
  •  od teraz ruszają zapisy dla chętnych, które potrwają najpóźniej do 20 października do szkółki całorocznej
  •  od 21 października fregatowa szkółka żeglarska w Rewie, do końca października lub w razie dobrej pogody także w październiku/ listopadzie)
  •  od listopada do końca marca zajęcia w Oliwie lub Sopocie, następnie od początku kwietnia do końca czerwca w Rewie

W tę sobotę (14/10) w Rewie – gdy dzieci będą uczestniczyć w zajęciach – organizujemy także w międzyczasie inicjatywę dla ojców- męskie pływanie. Zatem zachęta jest taka, by to ojcowie przywieźli dzieci na zajęcia do Rewy, by wspólnie pożeglować i pogadać „po męsku na męskie tematy”. Oczywiście nie wykluczamy naszych drogich Pań, jeśli nie byłoby dla nich możliwości oddelegowania z dzieckiem męża. Wtedy zorganizujemy się inaczej np. w formule „Panie trenują żeglowanie”.

Koszt:

Żeglarstwo niestety jest wciąż sportem wciąż awangardowym, wymagającym szerszej organizacji dla dostępu do akwenu wodnego, zorganizowania sprzętu dla uczestników oraz trenera a także uczestnictwa większej ilości osób wraz z ratownikiem dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci. Staramy się zatem stworzyć ze względu na nasze fregatowe dzieci także kosztowo dogodne i konkurencyjne warunki.

Uczestnictwo w szkółce żeglarskiej wyniesie miesięcznie 200 zł od listopada (100 zł w październiku- szkółka całoroczna zaczyna się 21 października).

– w pakiecie: wynajęcie trenera stanowiącego nadzór ratowniczy, motorówki wraz z paliwem, sprzętu do ćwiczeń, sterników- instruktorów, łódek żaglowych- początkowo klasy „puck”, następnie klasy „optimist” do samodzielnego żeglowania oraz opiekuna i zajęć w okresie zimowym, w którym nie będziemy żeglowali.
– poza pakietem: bilety (grupowe) wyjść do statków- muzeów oraz ogólno-fregatowe rejsy z rodzinami na większych jednostkach.

 

Przez dwie pierwsze soboty (7 oraz 14 października) naszej „przed-szkółki” żeglarskiej dla już zdecydowanych i jeszcze niezapisanych dzieci- 50 zł od osoby). Koszt męskiego pływania – 30 zł od osoby za wynajęcie żaglówek (2 pucki fregatowe będą używane przez dzieci).

Zatem drodzy Rodzice, jeśli jesteście zainteresowani zapisaniem dziecka do naszej żeglarskiej szkółki, zapraszamy do kontaktu i przypominamy, że ilość miejsc ograniczona.

Prosimy o zgłoszenia i zapisy osobno na posmakowanie szkółki w tę i następną sobotę (50 zł. od dziecka) oraz ojców do inicjatywy „po męsku pod żaglami” lub „panie trenują żeglowanie” także prosimy o zgłoszenia (30 zł od osoby- koszt pokrywający wynajęcie łódki).

Wpłaty: 

BLIK / Revolut na telefon Jarosława Gieracha:  609 008 086 lub nr konta 42 2910 0006 0000 0000 0399 4956.

Osobą odpowiedzialną za prowadzenie zajęć- instruktorem żeglarstwa (wraz z trenerami w Rewie) a także osobą kontaktową w sprawach szkółki żeglarskiej jest p. Marcin Gmiąt

Pan Marcin- mąż, tata trójki fregatowych dzieci, z wykształcenia i zawodu- teolog, katecheta, psycholog-terapeuta, pasjonat żeglarstwa, pasjonat historii Ziemi Świętej, organizator i przewodnik niestandardowych pielgrzymek do krajów biblijnych.

kontakt:

tel.: 884 941 969
Zachęcamy też do poznania i polubienia także naszej strony facebook’owej:  https://www.facebook.com/profile.php?id=61552316450473
Informacja dodatkowa dla zainteresowanych zwyczajnym żeglowaniem rodzinnym:  Możliwość żeglowania rodzinnego jest jak wcześniej w Sopocie – w formule KŻ Fregaty (Klubu Żeglarskiego Fregaty) oraz/ lub ŻAR (Żeglarskiej Aktywności Rodzin) – także w Rewie. Każdej soboty, po zajęciach w ramach szkółki dzieci (które trwają do 13.00) można pożeglować rodzinnie jak to się wcześniej odbywało na puckach fregatowych. Zatem wierzymy (i taka jest idea), że dzieci, które będą się uczyły w naszej szkółce będą mogły na bieżąco dzielić się wiedzą i umiejętnościami ze swoimi rodzicami w soboty, po południu „zabierając rodziców na żaglówkę”.
Fregatowe pucki są dostępne także w inne dni tygodnia, tak jak w soboty w Rewie po wcześniejszym uzgodnieniu/ zgłoszeniu u Jarka Gieracha, nr. 609 008 086.
Jarek Gierach

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *