W kwietniu 1940r Niemcy zakończyli pomorski epizod Intelligenzaction i dokonali ostatnich egzekucji w Lasach Piaśnickich. Liczbę straconych tu Polaków szacuje się na kilkanaście tysięcy.

Polska trwa, my żyjemy i spotykamy się 23 kwietnia o 12:30 na parkingu nieopodal Sanktuarium Piaśnickiego (tym razem Mszę Świętą ogarniamy wszyscy we własnym zakresie). Stąd idziemy oddać hołd zamordowanym mieszkańcom Kaszub, a następnie na spacer po okolicznych lasach.

Trasa nietrudna, ok 10km, wózki z dużymi kółkami z pewnością dadzą sobie radę. Prosimy o zabranie adekwatnych do pogody humorów i dobrych przekąsek i smacznych ubrań. Prośba o uczulenie najmłodszych na charakter miejsca, bawmy się dobrze, ale uszanujmy powagę mogił

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Trase

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Plan wędrówek na sezon 2022/2023

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *