Szanowni Spacerowicze, kolejny sezon fregatowych wędrówek przyniesie zmiany – naprzemiennie (ze styczniowym wyjątkiem) organizować będziemy WYPRAWY i SPACERY. Spacery, tak jak dotąd, będą niewymagającymi, kilkugodzinnymi wycieczkami w okolicach Trójmiasta. Wyprawy zaś… wyprawy to będzie oferta dla chcących posmakować nieco trudniejszej turystyki. Dalej w okolicach Trójmiasta, ale już dwudniowe, śpimy pod chmurką, jemy to co zabierzemy ze sobą itd. itp.

Wśród wypraw nowością jest Wyprawa Ojców z Synami – do tej pory organizowana na łonie klas w Szkole dla Chłopców, 3,4 dniowa wędrówka po górach, noclegi w schroniskach. Warunkiem dołączenia klasy do wyprawy jest koordynator jeden na każdą klasę – poszukujemy takowych. Tatowie spoza Fregaty mogą dołączać do naszej klasy. Ilość miejsc będzie ograniczona (dyktowana pojemnością schronisk oraz względami bezpieczeństwa).

Kolejna nowość to sposób informowania o wyprawach – w całości przenosimy ogłoszenia szczegółowe do naszej grupy Whatsapp’owej – osoby, które chciałyby do niej dołączyć prosimy o kontakt pod adresem g.wszelaczynski(at)gmail.com lub osobisty. W niniejszym artykule uzupełniane będą jedynie daty kolejnych spacerów/wypraw.

 

Wrzesień
Na pierwszy ogień wyprawa – 16 września jedziemy do Helu, aby pieszo, plażą, z noclegiem na dziko gdzieś po drodze, dotrzeć do Władysławowa

Październik
Spacer trójmiejskimi lasami w poszukiwaniu jesiennych widoków – 29 października

Listopad
Kolejna wyprawa – w nocy z 25 na 26 listopada przetestujemy ofertę biwakową Lasów Państwowych nad Cedronem

Grudzień
Spacer po ciemnym lesie. Bez latarek! (wieczorem, 9 grudnia)

Styczeń
Spacer na molo w Orłowie

Luty
Spacer plażami w okolicach Mikoszewa

Marzec
Wyprawa wiosennym Przełomem Raduni

Kwiecień
Spacer z Rewy do rezerwatu Beka

Maj
Górska wyprawa Ojców z Synami

Czerwiec
KąpieMY się z Fregatą w jeziorze

 

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *