Nie ma to tamto, trzeba łazić. Tym razem szykujemy wyprawę dla śmiałków -nie mniej, nie więcej tylko nocny marsz po ciemnym lesie!

15 grudnia, o 15:00 spotykamy się pod kościołem pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej (lub, jak kto woli, pod oliwskimi Cystersami). Na maruderów poczekamy tylko 10 minut, po czym wyruszymy w marsz Szwedzką Groblą. Droga ta została nazwana na pamiątkę szwedzkiego szturmu na Oliwę, przeprowadzonego ponoć właśnie tędy. Odpierając duchy szwedzkich najeźdźców, po ciemku, unikając spotkań z wygłodniałymi dzikami, pod górę i z mozołem przejdziemy troszkę ponad 5 kilometrów, do Matarni, gdzie rozejrzymy się za autobusem powrotnym. Z przystanku nieopodal szwedzkiego (nomen omen) sklepu meblowego autobusy do Wrzeszcza odjeżdżają zadziwiająco często. 

Miejsce zbiórki
Zdjęcie: wikipedia, Joymaster

Trasa jest przejezdna dla wózków dziecięcych z dużymi kołami. Jak zwykle prosimy o zabranie dobrych humorów, napojów i przekąsek. Pamiętajcie też o adekwatnym do pogody ubraniu. Co prawda obowiązuje zakaz używania latarek podczas marszu, jednak na wszelki wypadek zabierzcie jakieś osobiste źródło światła.

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter, wyczekuj maili od naszych ROKów lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem. 

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

W planach na kolejne miesiące:

  • 19 stycznia – odwołąne
  • 9 lutego – szukamy igły na księżycu
  • 22 marca – szukamy wiosny i poroży w Ptasim raju oraz bursztynów na plaży
  • 26 kwietnia –  czy Diabelski Kamień i Kamienna twarz jeszcze stoją na swoim miejscu?
  • 10 maja – torfowiska wokół jeziora Pałsznik
  • 21 czerwiec – jedziemy na Kaszuby się wykąpać

Zdjęcie tytułowe: https://www.elsetge.cat/downhd/hxoiRx_download-foggy-forest-at-night/

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *