O co chodzi z tymi ROKami

R.O.K. – Co to znaczy i o co w tym chodzi?

Co roku, Rada Zarządzająca każdej placówki Fregaty powierza dwóm małżeństwom w każdej klasie funkcję Rodziców Odpowiedzialnych za Klasę (ROK-ów). ROKami zwykle zostają małżeństwa dobrze znające naszą szkołę i przedszkole.

Zadaniem ROKów jest zadbać, aby każda para Rodziców doświadczała w szkole ciepła, uwagi i zainteresowania. O ROKach mówimy, że są sercem Szkoły, dzięki ich wysiłkom każda rodzina w klasie czy grupie przedszkolnej ma szanse szybko wejść w nowe środowisko. Do ROKów można się zwracać we wszystkich sprawach, jeśli nie będą mogli pomóc, od razu będą wiedzieli, gdzie Was przekierować.

Rodzice dbający o innych Rodziców

Troska o rodzinę, o to by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie jest we Fregacie priorytetem! Są sprawy, z którymi Rodzice nie zawsze przychodzą do Dyrekcji, wolą zapytać nieformalnie innych Rodziców. To bardzo dobrze, bo nie ma potrzeby załatwiać wszystkiego na szczeblu dyrektorskim. I to właśnie ROKowie, w sposób naturalny, są w szatni na pierwszym froncie;). Jednym zdaniem, ROKowie to Rodzice dbający o innych Rodziców.

ROKowie otrzymują kontakty do wszystkich Rodziców z grupy i kontaktują się w różnych sprawach czy to za pomocą maila, telefonu czy WhatsAppa. Jeśli jeszcze nie wiecie, kto jest Waszym ROKiem – informacji udzielą Panie nauczycielki i sekretariat.

A może sami nimi zostaniecie?

Napisany przez Alicja Miluska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *