Jest wiosna i wiaja. Czyli muszę być bursztyny – a tych najlepiej szukać na Mierzei Wiślanej. Ta z kolei przez ostatnie lata była miejscem niezwykle ciekawej inwestycji hydrotechnicznej. Poszukamy zatem bursztynów w okolicach przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Punkt 11:00, 19 marca, rozpoczyna się Msza Święta w parafii Świętego Marka w Kątach Rybackich, a zaraz po niej wyruszymy.. . No i tu zależy – do przejścia mamy niemal 15 kilometrów, w tym ponad 5km po plaży, nie warto utrudniać sobie życia tzw. wmordewindem – pójdziemy w stronę przekopu lasem lub plażą, w zależności od tego skąd będzie wiało, i wrócimy odwrotnie. W połowie drogi zatrzymamy się, aby przyjrzeć się naszemu szlakowi wodnemu.

Trasa sama w sobie jest płaska, jednak należy liczyć się z trudami wędrówki po plaży gdzie raczej  poradzą sobie wózki z małymi kołami. Pamiętajcie też, że wiosna wiosną, ale marzec potrafi zaskoczyć – bądźmy przygotowani na słońce i deszcz, ciepło i zimno, wiatr i flautę.

Mapa Morska Przekopu

Mapa Morska Przekopu grafika z wikipedia.org

 

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Plan wędrówek na sezon 2021/2022

 

Zdjęcie nagłówkowe ze strony inwestora – UMor Gdynia

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *