Uwaga! Spacer 12.02 odwołany z powodu choroby organizatora. Postaramy się wyznaczyć inny termin.

Zima jakoś nie chce przyjść, nie ma zatem wymówek, trzeba chodzić. Spotykamy się 12 stycznia o 11:00 na Mszy Świętej w kościele pw. Świętej Rodziny na Stogach. Po nabożeństwie idziemy w las.. W niespełna 5 kilometrowym marszu przebędziemy przecinkę przeciwpożarową, obejrzymy księżycowy krabraz powstały w efekie nielegalnego wydobycia bursztynu, podejrzmy z plaży aktywność Gdańskiego Terminala Kontenerowego, zajrzymy do starego bunkra , solidnie się zmęczymy i wrócimy do domu. 

Trasa jest przejezdna dla wózków dziecięcych z dużymi kołami. Jak zwykle prosimy o zabranie dobrych humorów, napojów i przekąsek. Pamiętajcie też o adekwatnym do pogody ubraniu. 

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem. 

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

W planach na kolejne miesiące:

  • 9 lutego – zjazd na byle czym (byle śnieg był)
  • 22 marca – szukamy wiosny i poroży w Ptasim raju oraz bursztynów na plaży
  • 26 kwietnia –  czy Diabelski Kamień i Kamienna twarz jeszcze stoją na swoim miejscu?
  • 10 maja – torfowiska wokół jeziora Pałsznik
  • 21 czerwiec – jedziemy na Kaszuby się wykąpać

Zdjęcie tytułowe: bagna.pl

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *