5 października 2019, Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 472 – Olivia Sky Club, Budynek Olivia Tower, 12 piętro (organizatorzy – ROKowie Przedszkoli i Szkół Fregata oraz Stowarzyszenie SKWER)

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji ROK-ów. Kolejna konferencja ma na celu przybliżenie wiedzy nt. pracy z rodzinami tak, aby maksymalnie wykorzystać w praktyce lata doświadczeń w pasjonującej roli ROKa. Naszymi prelegentami będą osoby od lat związane z edukacją w placówkach realizujących edukację spersonalizowaną. Jak co roku ważne będą także rozmowy w kuluarach, które pozwalają na wymianę doświadczeń i nawiązywanie kontaktów z ROKami z placówek z całej Polski.

III Ogólnopolska Konferencja ROK-ów - Gdańsk 2018
Agenda 5 października 2019

10.00 Otwarcie

10.15 – 11.30 Jak pracować z rodzicami. Sztuka korzystania z własnych zasobów, błędów i tutoringu rodzinnego (wykład) – Piotr Czekierda

11.30 – 12.00 przerwa kawowa, rozmowy w kuluarach

12.00 – 14.00 Jak rozmawiać z dziećmi o płciowości i jak prowadzić warsztaty dla rodziców pomagające w tym temacie (warsztat) – Piotr Giertych

14.00 – 14.45 przerwa obiadowa

14.45 – 15.45 Must have każdego ROKa – prostota, szczerość, prawda czyli nasza przygoda z ROKowaniem (wykład) – Agnieszka Stefaniuk

15.45 – 16.00 Podsumowanie i zakończenie Konferencji

Koszt uczestnictwa Koszt w zależności od ilości uczestników wyniesie około 100zł/osobę. Zawiera: koszty wykładów i szkolenia, lunch dla uczestników konferencji i przerwę kawową.

Opieka dla dzieci

W godzinach obrad konferencji zapewniamy opiekę w Szkole Fregata przy ul. Cystersów 13. Koszt opieki wynosi 10zł/dziecko – w tym ujęty jest koszt obiadu.


Rejestracja uczestników

Prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 29.09.

Propozycja miejsca noclegowego Hostel Universus, prosimy o kontaktowanie się z Maciejem Świackim 607 920 790 lub maciejswiacki@gmail.com

Prelegenci:

IV Ogólnopolska Konferencja ROK-ów - Gdańsk 2019Piotr Giertych – Pracował w Szkole Żagle Stowarzyszenia Sternik od jej początków. Wpierw w funkcji wicedyrektora ds. wychowawczych; sekretarza i nauczyciela religii jednocześnie następnie jako koordynator ROKów. Pomysłodawca i inicjator Orszaku Trzech Króli. Przewodniczący Fundacji. Jest autorem artykułów dotyczących edukacji oraz książki przygotowującej dzieci do Pierwszej Komunii Świętej „Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii”. Prowadzi własne wydawnictwo. Nauka: jest absolwentem magistersko-inżynierskich studiów leśnych na Akademii Rolniczej w Krakowie; oraz doktorem teologii obronionym na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie; a także absolwentem katechetyczno-pedagogicznych studiów Papieskiego Wydziału Teologicznego Bobolanum w Warszawie. Hobby: birdwatching (240 gatunków ptaków w Polsce) i wycieczki; jest współpracownikiem Gdańskiej Stacji Ornitologicznej Muzeum i Instytutu Zoologii PAN.


IV Ogólnopolska Konferencja ROK-ów - Gdańsk 2019Piotr Czekierda – jest współzałożycielem i prezesem Collegium Wratislaviense. Specjalizuje się w przywództwie, mentoringu i tutoringu. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (politologia, filozofia), IESE Business School (IFP), Instytutu Badań Literackich PAN (kreatywne pisanie), Leadership Academy for Poland. Mąż, tata 4 dzieci.

 

 

 

 

 

IV Ogólnopolska Konferencja ROK-ów - Gdańsk 2019Agniesza Stefaniuk – przez 10 lat związana zawodowo z przedszkolem i szkołą Strumienie. Współorganizatorka szkolnej STREFY MAM, blogerka i autorka kursów dla kobiet. Prywatnie żona i mama 7 dzieci.

Napisany przez Katarzyna Duchlińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *