Jeszcze porządnie nie odpoczęliśmy po poprzedniej wyprawie, a już przychodzi ponownie drałować po lasach. Tym razem tych bliższych, oliwsko-sopockich – zapraszamy na spacer Drogą Nadleśniczych. 10 listopada, o 10:00 spotykamy się na Mszy Świętej w Katedrze Oliwskiej. Po nabożeństwie wyruszymy w niemal 10 kilometrowy marsz, na którego początku zdobędziemy wzgórze Pachołek i odsapnąwszy nieco pójdziemy przez Dolinę Świemirowską do sopockiego Przylesia. 

(Pachołek widziany znad Stawu Młyńskiego, zdjęcie: Artur Andrzej)

Trasa jest przejezdna dla wózków dziecięcych z dużymi kołami. Jak zwykle prosimy o zabranie dobrych humorów, napojów i przekąsek. Pamiętajcie też o adekwatnym do pogody ubraniu.

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter, wyczekuj maili od naszych ROKów lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem. 

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

W planach na kolejne miesiące:

  • 15 grudnia – czy w nocy w lesie jest ciemno? Wieczorny rajd bez latarek. 
  • 19 stycznia – odwołane
  • 9 lutego – szukamy igły na księżycu
  • 22 marca – szukamy wiosny i poroży w Ptasim raju oraz bursztynów na plaży
  • 26 kwietnia –  czy Diabelski Kamień i Kamienna twarz jeszcze stoją na swoim miejscu?
  • 10 maja – torfowiska wokół jeziora Pałsznik
  • 21 czerwiec – jedziemy na Kaszuby się wykąpać

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *