Z uwagi na to co wiemy: #zostajemyWDomu

 

 

 

 

 

 

Wiosna w pełni, a to znaczy, że można podglądać ptaki i zbierać poroża (jak ktoś ma tyle szczęścia żeby takowe znaleźć), no a skoro już będziemy w nadmorskim lesie, to i bursztynów można poszukać na plaży.

Z powodów rodzinnych nie możemy dotrzymać obiecanego, niedzielnego terminu, zatem potykamy się 28 marca o 11:00 na parkingu w Górkach Wschodnich (o tu: https://goo.gl/maps/DXJ7nnorYdUbxd8BA)

Przemaszerujemy niecałe 9 kilometrów, zajdziemy na wieżę widokową w rezerwacie Ptasi Raj, zwiedzimy pozostałości po dywizjonie rakietowej obrony wybrzeża, narazimy się na wiosenny sztorm na sobieszewskiej plaży i pooddychamy leśnym powietrzem.

Trasa jest przejezdna dla wózków dziecięcych z dużymi kołami. Jak zwykle prosimy o zabranie dobrych humorów, napojów i przekąsek. Pamiętajcie też o adekwatnym do pogody ubraniu. 

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem. 

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

W planach na kolejne miesiące:

  • 26 kwietnia –  czy Diabelski Kamień i Kamienna twarz jeszcze stoją na swoim miejscu?
  • 10 maja – torfowiska wokół jeziora Pałsznik
  • 21 czerwiec – jedziemy na Kaszuby się wykąpać

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *