Zapraszamy Was do zabawy ! Jeśli lubicie robić zdjęcia, a szczególnie latem, to łapcie aparaty i szykujcie pomysły do Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego.

Tematem konkursu jest:

S Ł O Ń C E

Słońce - wakacyjny konkurs fotograficzny

Co może być bardziej wakacyjnego od słońca? Tu małe wyjaśnienie. Oczywiście nie oczekujemy zdjęć wykonanych dokładnym teleskopem lub innym astronomicznym sprzętem, wręcz przeciwnie, przyślijcie nam swoje słoneczne impresje! Słońce to temat rzeka – wszak to ono jest źródłem większości światła, które widzimy wokół siebie.

A zatem pomyślmy twórczo o wakacyjnym słońcu. Może to być słońce na niebie, o zachodzie lub wschodzie, słońce w kolorach chmur, światła i cienie, refleksy na wodzie, poranki i wieczory, opalona skóra, upalne powietrze, promienie i odbicia słonecznego światła, parasole i słomkowe kapelusze, topiące się lody, zmrużone oczy, chwila odpoczynku w słońcu, długie popołudniowe cienie, złota godzina, słoneczna poświata we włosach… a może coś zupełnie innego, co ma związek lub kojarzy się że słońcem?

Kilka wskazówek:

Pamiętajcie, że czasami piękne widoki, oglądane na żywo zapierają dech w piersiach,  sfotografowane tracą „to coś” – wystarczy pomyśleć ile razy widzieliśmy już pocztówkę z zachodem słońca nad morzem… Czasami jednak wystarczy lekko przesunąć obiektyw, by uzyskać nieoczywisty kadr czy lepszą kompozycję. Albo wskoczyć na krzesło lub położyć się na ziemi, by uzyskać ciekawą perspektywę. Lub wyjść z domu z aparatem po prostu o innej porze niż zwykle i uchwycić zupełnie inne oświetlenie dobrze znanego obiektu. Nie radzimy też fotografować – ani patrzeć – bezpośrednio w słońce, szczególnie w samo południe! To może uszkodzić Wasz wzrok oraz światłoczułą matrycę aparatu. Do udziału zachęcamy Uczennice oraz Uczniów Fregaty ale również Rodziców! Może nawet z Przedszkolakami wspólnie wpadniecie na niesamowite fotograficzne pomysły.

UWAGA! Przedłużamy termin nadsyłania prac do 31 października 2020.

Czekamy na Wasze zdjęcia, wysyłajcie je na adres: konkursfoto@fregata.edu.pl. 

Życzymy słonecznych wakacji!

Szczegóły konkursu do pobrania tutaj: REGULAMIN wakacyjny konkurs fotograficzny Fregata

 

Napisany przez Alicja Miluska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *