Wrześniowy spływ to nie była bułka z masłem. Wywrócone kajaki, zwalone drzewa, deszcz. No łatwo nie było. Ale to z kolei oznacza, że teraz bedzie lekki spacerek. Musi być 😉

Tym razem wybierzemy się poznać torfowiska wokół jeziora Pałsznik. Niestety brak tam dostępu komunikacją zbiorową zatem trzeba się zmotoryzować. 18 października, punkt 11:30 zaczynamy nabożeństwem w kościele pw. Stygmatów Św. Franciszka w Nowym Dworze Wejherowskim.

Stąd, po Mszy Św. podjedziemy na leśny parking nad jeziorem Borowo. A dalej to już prosto – niemal 10 km po nietrudnych drogach gruntowych. W programie mamy niespieszny marsz, przeczesywanie bagien w poszukiwaniu poryblinu kolczastego, najodważniejsi mogą też zaliczyć orzeźwiającą kąpiel w borowinowym jeziorze Borowo.

Trasa jest przejezdna dla wózków dziecięcych z dużymi kołami. Jak zwykle prosimy o zabranie dobrych humorów, napojów i przekąsek. Pamiętajcie też o adekwatnym do pogody ubraniu.

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Orientacyjny ślad trasy: zobacz na Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Serdecznie zapraszamy na inne spacery -plan na cały sezon znajdziecie tutaj: https://bulaj.fregata.edu.pl/2020/08/17/chodzmy-z-fregata-plan-wedrowek-na-sezon-2020-2021

Zdjęcie nagłówkowe: W. Carl Taylor

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *