Zapraszam Was do wzięcia udziału w Świątecznym Konkursie Rodzinnym z nagrodami „Rodzina Pozytywnie Nakręcona” organizowany przez Związek Dużych Rodzin 3+.

Uwaga konkurs - Rodzina Pozytywnie Nakręcona

Konkurs trwa od 2 do 27 grudnia 2020 – codziennie jest do wygrania 18 komputerów i 20 nagród dodatkowych

Atrakcyjne nagrody czekają na rodziny, które zdecydują się pochwalić, jak radzą sobie z koronawirusem. Dla wielu to trudny okres, jednak warto pokazać, że „w rodzinie siła” i wspólnie, z optymizmem, radzimy sobie z pandemią.

Uwaga konkurs - Rodzina Pozytywnie Nakręcona

Zasady są proste:

1. Należy nagrać filmik (o długości między 5 a 60 sekund ) pokazujący jak radzi sobie Twoja rodzina w dobie koronawirusa, również w kontekście nauki zdalnej
2. Film należy wgrać przez formularz na stronie internetowej konkursu
3. Film powinien zostać udostępniony w mediach społecznościowych któregokolwiek z członków rodziny i oznaczony nazwą konkursu #rodzinapozytywnienakrecona

Każda rodzina biorąca udział w konkursie może wygrać jedną z 550 nagród rzeczowych (laptop, słuchawki z mikrofonem, gry planszowe, vouchery).

Szczegółowe zasady i zgłoszenia na stronie: www.konkurs.3plus.pl

Przy okazji warto w kilku słowach napisać o organizatorze konkursu – Związku Dużych Rodzin 3plus. Związek powstał w 2007r. Od tego czasu aktywnie i skutecznie wpływa na kształt polskiej polityki rodzinnej.

To w dużej mierze, dzięki ich działalności, najpierw lokalnie, a później w całej Polsce uruchamiane były programy wsparcia rodzin wielodzietnych: ulgi podatkowe, Karty Dużej Rodziny, 500+ i inne. Dla wielu z nas gdańska Karta Dużej Rodziny, czy ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, to podstawowe karty w portfelu, bez których nie ruszamy się z domu. Dają nam one wiele przywilejów.

Dzięki działalności Stowarzyszenia ZDR3+ w Polsce zmienia się postrzeganie rodzin wielodzietnych.

 

Uwaga konkurs - Rodzina Pozytywnie NakręconaDoceniane są kobiety zajmujące się domem, bo przecież przygotowywanie do życia, wychowanie i wykształcenie dziecka to bardzo ważna praca.

Przypominam sobie rozmowę sprzed kilkunastu laty z obecnym Prezesem Stowarzyszenia – Radosławem Waszkiewiczem nt. wsparcia jakiego udzielają państwa na zachodzie Europy rodzinom wielodzietnym. My mieliśmy wtedy „tylko” trójkę dzieci i wydawało nam się zupełnie nierealne, aby coś podobnego mogło mieć miejsce również w Polsce. Dziś naprawdę bardzo dużo się zmieniło. Niewątpliwie mieliśmy i mamy zdecydowanie więcej wsparcia jako duża rodzina w porównaniu z rodzinami, którym urodziły się dzieci przed erą kart dużej rodziny, ulg podatkowych na dzieci, czy 500+.

Przed Stowarzyszeniem stoją cały czas nowe wyzwania. Jestem jednak przekonany, że możemy na nich liczyć. Niewątpliwie będą naszym głosem w kolejnych latach i dalej będą działać na rzecz rodzin – nie tylko wielodzietnych, ale wszystkich, dla których rodzina to najważniejszy projekt życia.

Więcej nt. działalności związku na stronie: www.3plus.pl

Właśnie dowiedzieliśmy się, że nasz rodzina jest na liście zwycięzców!

 

Napisany przez Arkadiusz Duchliński

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *