MaMY dzieci - warsztatowe wątki

Popandemiczny Klubik MaMY dzieci działa bardzo prężnie. Po „Ekosprzątniu” i wykładzie Magdy Bulińskiej na temat neurodydaktyki mamy spotkały się, aby wspólnie coś zmalować.

„Wszystkie żyjemy w pośpiechu i przytłoczone nawałem codziennych obowiązków nieczęsto mamy okazję zatrzymać się na chwilę i zachwycić otaczającym nas pięknem. Wiosna jest inspirująca a RYSUNEK to, z mojego własnego doświadczenia, przede wszystkim obserwacja. Mam nadzieję, że po zajęciach odrobinę uważniej będziecie patrzeć, trochę częściej zachwycicie się  „zwykłym” chwastem przy parkingu a może założycie własny szkicownik i własnoręcznie zarysujecie jego strony:) Warsztaty będą przede wszystkim praktyczne z elementami teoretycznej paplaniny o samym rysunku, rodzajach technik rysunkowych, podłożach do rysowania, kompozycji, dynamice i zróżnicowaniu kreski itp. itd.

Przede wszystkim praktyka.

Dodatkowo postaram się Was trochę zapoznać z różnego rodzaju narzędziami rysunkowymi i podłożami. Podejmę próbę zebrania jak największej ilości materiałów tak żebyście mogły popatrzeć, „pomacać” i porysować różnymi narzędziami.

Już nie mogę się doczekać.” Tak Marta Wirtel zapraszała na warsztaty z rysunku, które odbyły się 7. czerwca przy Cystersów 13.

zdjęcia: Marta Wirtel i Magdalena Bulińska

 

Tydzień później 14 czerwca mamy skorzystały z zaproszenia Ani Dzionk na wspólne gotowanie w jej pięknym domu. Było smakowicie.

 

W najbliższy poniedziałek 21.06.2021 zapraszamy na warsztaty tkackie. Będzie to nasze ostatnie klubikowe spotkanie w tym roku szkolnym. Tydzień później są już wakacje. 🙂 Tym bardziej warto skorzystać z tego zaproszenia: „Podczas warsztatów dowiemy się jak krok po kroku wykonać małą tkaninę na ścianę (potocznie zwaną makatką). Opowiem o tym czym jest osnowa, a czym wątek. Zdradzę tajniki podstawowych splotów tkackich. Pokażę również jak zdjąć tkaninę z ramki i wyeksponować ją na ścianie. Karolina Różycka”

Prowadząca dysponuje materiałami dla 10 osób i dziś kończy przyjmowanie zgłoszeń. Pośpiech w tym temacie jak najbardziej wskazany.

Napisany przez Emilia Szczesiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *