Końca dobiega kolejny sezon naszych wędrówek, czas zatem na wyprawę nad jezioro. Startujemy 13 czerwca o 10:58 kiedy to z przystanku Gdańsk Strzyża wyrusza pociąg do Babiego Dołu (11:31 na miejscu).

Stąd, polem lasem, wyruszamy na miejsce piknikowe i po ok 9 kilometrach marszu odpoczniemy (na miejscu grill, sławojka, miejsce żeby usiąść, zrobić herbatę i co tam jeszcze, oraz atrakcje plażowe). Po odpoczynku (zobaczymy ile się zejdzie) spróbujemy wzdłuż brzegu jeziora dojść z na stację w Borkowie (3,5 km spaceru, ostatni pociąg w stronę Trójmiasta o 19:32).

W razie gdyby pojawiły się wózki dostosujemy trasę tak, aby przejechały, jednak powinny mieć duże koła. Obowiązkowe dobre humory i pozytywne nastawienie, opcjonalne dobre przygotowanie sprzętowo-kulinarne. Pamiętajcie też o adekwatnym do pogody ubraniu smarowidłach itp.

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

I to byłoby na tyle w tym sezonie. Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *