Po udanej, kajakowej inauguracji kolejnego sezonu naszych wędrówek zapraszamy na marsz po najbardziej górskim z trójmiejskich szlaków – zielonym skarszewskim. Wracamy do obyczaju rozpoczynania wędrówki od Mszy Świętej – zapraszamy 17.10 na nabożeństwo w kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Oliwie (tzw. Cystersi) na 11:30. Zaraz potem wyruszamy na szlak! Tym razem droga powiedzie nas ciągnącymi się wzdłuż północnej części Gdańska wzniesieniami i przecinającymi je dolinami. Po drodze zajdziemy na skraj dawnego żwirowiska, zmierzymy obwód Grubego Dębu w Samborowie, obejrzymy pozostałości dawnej kopalni węgla brunatnego w Brętowie i wzdłuż trasy Kolei Metropolitalnej dojdziemy do przystanku Gdańsk Strzyża.

Wózki… jak będzie trzeba to wniesiemy 😉 Obowiązkowe dobre humory i pozytywne nastawienie, opcjonalne przekąski piknikowe, pamiętajcie też o adekwatnym do pogody ubraniu.

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

 

Plan wędrówek na sezon 2021/2022

 

 

 

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *