Wyzwania logistyczne końcówki roku szkolnego nie ułatwiają sprawy, ale udało nam się zaplanować majową wyprawę – tym razem trochę inaczej niż zwykle bo jako poobiedni spacer niedzielny. Zapraszamy zatem na Jelenią Górę.

Spotykamy się w niedzielę, 22.05, o 15:00 na leśnym parkingu nieopodal leśnictwa Paraszynek (link do mapy rozmawiałem z leśniczym – dojazd jest utrudniony przez prace na budowie Trasy Kaszubskiej – należy zjechać z S6 w Bożympolu Małym i od tej strony dojechać do parkingu). Czeka nas ok. 8 km spaceru leśnymi drogami gruntowymi. Po drodze rezerwat Paraszyńskie Wąwozy, widoki z Jeleniej góry i stare kamienne mosty. Tym razem trasa wiedzie po zboczach pradoliny Redy-Łeby i może stanowić wyzwanie dla wózków, na pewno kłopotliwa będzie dla wózków z małymi kołami – z tymi zawieszonymi na dużych kółkach, wespół w zespół, poradzimy sobie na pewno.

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Plan wędrówek na sezon 2021/2022

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *