Być może o tym nie wiecie, ale mamy na Pomorzu jaskinię. Taką zupełnie prawdziwą, choć nie za dużą – nie żadną tam jamę w ziemi czy inny wykop, prawdziwe wypłukane w skałach korytarze. No i w sobotę 30 kwietnia pojedziemy odnaleźć ją wśród ostępów Puszczy Darżlubskiej.

Spotykamy się o 11:00 na leśnym parkingu nieopodal Darżlubia skąd leśnymi drogami przedostaniemy się do Mechowa, w którym znajdują się tytułowe jaskinie (no dobra: groty). Czeka nas ok 11 km marszu leśnymi drogami gruntowymi i asfaltowymi. Teren jest  łagodny i jedyne zejścia z dróg będą fakultatywne (przy rezerwatach). Pogoda szykuje się wiosenna, ale na wszelki wypadek miejcie coś zarówno na deszcz, jak i na słońce. No i oczywiście  obowiązkowe są dobre humory, napoje i przekąski na drogę.

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Plan wędrówek na sezon 2021/2022

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *