Betlejemici to niezwykle ciekawa wspólnota, bardzo młoda (powołana w 1950r), a jednocześnie formułą nawiązująca do tradycji monastycznych chrześcijaństwa wschodniego, w liturgii odwołująca sie do tradycji kartuzjańskiej i bizantyjskiej. Żeński erem tej wspólnoty, jedyny w Polsce, znajduje się u nas, na Kaszubach. Użyjemy go jako pretekstu, aby zwiedzić okolice Szemudu.

Spotykamy się w sobotę 8.10 o 11:00 na leśnym parkingu nieopodal jeziora Okuniewo (link do mapy). Czeka nas ok. 12 km spaceru leśnymi drogami gruntowymi. Postaramy się zwiedzić wystawę rękodzieła tworzonego przez Siostry (jeżeli sie zgodzą, będziemy starali się zdobyć takowa zgodę w nadchodzącym tygodniu).

Trasa może stanowić wyzwanie dla wózków, na pewno kłopotliwa będzie dla wózków z małymi kołami – z tymi zawieszonymi na dużych kółkach, wespół w zespół, poradzimy sobie na pewno.

 

Orientacyjny ślad trasy w Traseo

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

 

Plan wędrówek na sezon 2022/2023

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *