Kiedyś już tam szliśmy, tylko wtedy organizator pomylił góry. Tym razem jednak niechybnie zdobędziemy to najwyższe wzniesienie Moreny Chwaszczyńskiej i całego Trójmiasta. W niedzielę 13 listopada zapraszamy na wysokość 205,7 metrów nad poziomem morza (plus 26,5 metrów wieży z tarasem widokowym).

Spotykamy się na Mszy Świętej o 11:30 w kościele pw. Świętej Trójcy na ul Nagietkowej w Gdyni Dąbrowie. Po nabożeństwie uliczkami Dąbrowy i żółtym Szlakiem Trójmiejskim przedostaniemy się do stóp wzniesienia i rozpoczniemy atak szczytowy. Zdobywszy wierzchołek postaramy się zatrzymać chwilę na tarasie widokowym, aby następnie wyruszyć w dalszą drogę. Przetniemy budowaną w trudzie i znoju Trasę Kaszubską i ponownie zanurzymy się w las, którym – po 10 kilometrach marszu – dojdziemy do gdańskiej Osowy. Trasa biegnie leśnymi i miejskimi drogami, poradzą sobie na niej wózki (ale duże koła wskazane). Gdybyście chcieli zostawić samochód w Oliwie, to o 10:29 odjeżdża z pętli w Oliwie autobus linii 171, z którego wysiadamy na przystanku Dabrowa Centrum. Na końcu zaś naszej wędrówki znajduje się przystanek autobusów, którymi można wrócić do Oliwy.

Orientacyjny ślad trasy w Traseo

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

 

Plan wędrówek na sezon 2022/2023

 

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *