…Potoku Świemirowskiego. Jako, że istnieje spora szansa, że będzie śnieg, to tym razem trasa krótka i w pobliżu cywilizacji. A żeby nikt nie żałował, ze nie wziął ciepłych spodni, tym razem Mszę Świętą ogarniamy we własnym zakresie 😉

Tym samym w niedzielę 12 lutego spotykamy się o 13:30 w parku przy skrzyżowaniu Al. Niepodległości i ul. Armii Krajowej w Sopocie (czyli na wysokości przystanku SKM Sopot Wyścigi) i stąd wyruszamy w górę potoku. Miniemy ogródki działkowe, skontrolujemy przyrost obwodu i wysokości Dębu Esperantystów (aż trudno uwierzyć, ale byliśMY tam bodaj 5 lat temu), a następnie odszukamy źródło potoku. Nacieszywszy się tym odkryciem wespniemy się na Drogę Nadleśniczych, która wiedzie na oliwski Pachołek.  Tu chwilę zabawimy podziwiając widoki z wieży widokowej, po czym serpentynami wokół wzgórze zejdziemy w kierunku Katedry i Szkoły dla Dziewcząt, gdzie zakończymy wyprawę.

Trasa jest co do zasady przejezdna dla wózków dziecięcych, prosimy jednak wziąć poprawkę na warunki pogodowe w dniu wyprawy – przy dużej ilości śniegu czy roztopach może się to zmienić.

Orientacyjny ślad trasy w Traseo

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

 

Plan wędrówek na sezon 2022/2023

 

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *