Znajdź swoje miejsce w Orszaku
Dlaczego warto wziąć udział w Orszaku Trzech Króli?

W “przededniu” najbliższego Orszaku, a już w trakcie przygotowań, zadałam tytułowe pytanie kilkorgu rodzicom z Fregaty. Co odpowiedzieli tegoroczni ambasadorowie OTK”? Olga i Tomasz Trybowie podkreślają przede wszystkim znaczenie Orszaku w przekazywaniu dzieciom wiary, ponieważ jest pięknym obrazem tego, że Bóg zstępuje na Ziemię, by obdarzyć każdego człowieka Miłością.

 

Mariusz Kowalczyk także wskazuje na rolę świadectwa, które dajemy młodszemu pokoleniu, pokazując, co jest ważne. Po pierwsze jednak, uważa, że Orszak to realizowanie słów Chrystusa “Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Tata Zosi i Heli akcentuje także rolę Orszaku w pokazaniu jedności wspólnoty Kościoła wobec dzisiejszego świata, często oddalonego od Boga. Pół żartem dodaje, że w tym roku można powiedzieć, że jest “ambasadorem na uchodźctwie”, ponieważ przebywa za granicami Polski, więc tym bardziej tęskni za tym rodzinnym i wspólnotowym wymiarem Święta Objawienia Pańskiego.

Dla Aleksandra Cavalieri-Łukasiewicz udział w Orszaku to ewangelizacja, nasz udział w Dobrej Nowinie, a także współczesne kolędowanie, zapisane w polskiej tradycji. Rodziny Cavalieri-Łukasiewiczów i Trybów doceniają możliwość pozytywnego spędzania czasu także podczas przygotowań, dzieci szczególnie lubią orszakowe stroje, to świetna zabawa. Jeden z ojców, pragnący zachować anonimowość, podkreślił aspekt towarzyski Orszaku –  możemy spędzić wspólnie czas wśród znajomych, cieszyć się swoją obecnością i zobaczyć nasze miasto z innej perspektywy.

Czy znaleźliście już swoje miejsce w tegorocznym Orszaku Trzech Króli?

Napisany przez Marta Wysińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *