Już za kilka dni rozpoczną się wakacje, jednak na wymarzony, rodzinny urlop być może przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Tego czasu nie musimy jednak spędzać w domach a wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! W tym artykule przyjrzymy się bliżej niektórym atrakcjom jakie czekają na nas w nadchodzącym wolnym czasie.

Karta Mieszkańca

Karta Mieszkańca daje dużo możliwości gdańszczanom do skorzystania z bezpłatnych atrakcji jak jednorazowe wejście raz w roku do ZOO, Centrum Hevelianum, Pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu (Osowa, Stogi, Chełm, Orunia), Oddziału Etnograficznego Muzeum Narodowego, czy wejście na mecz Lechii Gdańsk na stadionie Energa.

Na okres wakacyjny zostały przygotowane dodatkowe atrakcje, spośród których szczególnie warto wspomnieć tramwaj wodny i zniżkę na spływ kajakami po Gdańsku.

Wakacje w mieście

Posiadacze karty mieszkańca mogą skorzystać z jednego bezpłatnego przejazdu tramwajem wodnym linią F5 (Żabi Kruk – Brzeźno) lub F6  (Targ Rybny- Sobieszewo).

Szczegóły TUTAJ https://www.zegluga.pl/rejsy-ztm

Rejs tramwajem wodnym można połączyć z wycieczką rowerową, warto jednak wiedzieć, że jednym kursem można zabrać wyłącznie trzy rowery. Pamiętać należy o wcześniejszej rezerwacji biletów.

Można skorzystać z 25 % zniżki na wycieczki kajakowe w Gdańsku i obejrzeć nasze miasto z niecodziennej perspektywy.

Szczegóły TUTAJ https://www.jestemzgdanska.pl/partner-szczegoly.qbpage?id=7856683

 

Zajęcia z Panią Bajką

Pani Bajka to fantastyczna, ciepła i pomysłowa osoba, która uwielbia pracę z dziećmi a dzieci uwielbiają ją. W czasie tego lata można się z nią spotkać w ramach zajęć pod tytułem „Piaskiem pisane – letnie przygody”, przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat. Warsztaty będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10- 11.30 w Bibliotece Manhattan. Zajęcia nie wymagają wcześniejszych zapisów ani dodatkowych opłat.

(W dniach 15.07 – 03.08 zajęcia nie będą prowadzone)

 

Oliwski Ratusz Kultury

25.06 o godzinie 18.00 w Oliwskim Ratuszu Kultury będzie można obejrzeć musical Narnia, przygotowany przez Kubę Kornackiego i Cezariusza Cieszyńskiego. Opłata za wstęp jest dobrowolna a rezerwacji miejsc należy dokonać pod numerem 519-166-301 lub mailowo e.labenz@wspolnotagdanska.pl

Szczegóły TUTAJ https://www.ratuszkultury.pl/?s=wydarzenie&id=385

 

Napisany przez Dominika Jabłonowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *