Nazywam się Gabriela Małecka i pochodzę z Mazur. Jako młoda dziewczyna wyjechałam do USA, gdzie poznałam męża i założyliśmy rodzinę. Rok temu sprowadziliśmy się do Polski, do Gdańska a we wrześniu rozpoczęliśmy przygodę z Fregatą, mamy tu dwoje dzieci, Sean jest w czwartej klasie, a Isabel w szóstej.

Isabel i Sean rozpoczęli przedszkole i szkołę w John Adams Academy w Kalifornii. Podobnie jak Fregata, Akademia Johna Adamsa postępowała zgodnie z modelem partnerstwa rodzic – nauczyciel, w którym

rodzice i nauczyciele współpracują razem dla dobra wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Ponadto, rodzice w USA uczestniczyli w szkolnym wolontariacie. Idea wolontariatu rodziców bardzo umacniała relacje między rodzicami a nauczycielami. Praca polegała na poświęceniu czasu na którąkolwiek z usług  czy potrzeb proponowanych przez szkołę. Na przykład niektórzy rodzice zgłaszali się do pomocy na rzecz biblioteki, podczas gdy inni organizowali lunch dla dzieci. Każdy miał swój udział czy to w zajęciach szkolnych czy pozalekcyjnych a nawet weekendowych, dla wspólnego dobra.

Organizowano także wszelkiego rodzaju fundusze aby wesprzeć uczniów wyjeżdżających na wycieczki, pozyskać nowe sprzęty, wyposażenie itp.

Chciałabym zaprosić wszystkich do takiej współpracy także w naszej szkole, gdyż widzę, że razem możemy zrobić bardzo wiele we Fregacie.

Zacznijmy jak najszybciej! W najbliższą sobotę, 19 października 2019 r. od 12:00 do 15:00 w szkole dla dziewcząt organizujemy „szafing” (okazjonalną wyprzedaż ubrań i zabawek). Oprócz tego planujemy kawiarenkę z domowymi słodkościami i loterię Fantową. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone bezpośrednio na wsparcie naszych dziewcząt w ich podróży do Londynu.

Zapraszam wszystkich rodziców, aby dołączyli i pomogli wesprzeć nasze dziewczęta w tej szlachetnej akcji.

Będzie można pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów jak zabawki ciuchy, gry itp. które okazać się mogą ”skarbem” dla kogoś innego. Jeśli nie macie niczego do sprzedania, to nic! Przyjdźcie koniecznie choćby po to by spędzić chwile czasu z innymi rodzicami przy kawie, herbacie i ciastku upieczonym i podanym przez nasze dziewczęta z Fregaty (bezcenne!).

Szafing z Fregatą

Napisany przez Gabriela Małecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *