Na nadchodzący weekend zapowiadane jest ocieplenie, przy tej ilości śniegu w lasach, nasze plany na kolejną wyprawę mogą okazać się prawdziwym wyzwaniem!

21 lutego, niedziela, o 9:44 wysiadamy z SMKi na przystanku Gdynia Leszczynki (9:17 z Oliwy), a stamtąd przebijamy się przez okoliczne wzgórza na Witomino. Czeka nas niemal 10 km marszu, trasa w większości wiedzie szlakiem rowerowym, zatem powinna być przejezdna i dla wózków, jednak należy tu brać poprawkę na zimowe warunki. Standardowo już, w okresie pandemicznym staramy się nie obciążać naszą obecnością parafii w miejscach, do których się wyprawiamy.

Orientacyjny ślad trasy: zobacz na Traseo

Wyposażenie obowiązkowe: cieple ubranie, dobre buty (może być ślisko!), termos z czymś ciepłym, przekąski i dobry humor.

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Serdecznie zapraszamy na inne spacery – plan na cały sezon znajdziecie tutaj.

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *