Teraz to juz definitywnie – jest wiosna! Czas zatem udać się na kontrolę stanu odwiedzanych przez nas onegdaj oliwskich głazów.

Standardowo już, w okresie pandemicznym staramy się nie obciążać naszą obecnością parafii w miejscach, do których się wyprawiamy. Startujemy zatem 18 kwietnia, w niedzielę, o 13:00 kiedy to spotykamy się na parkingu nieopodal Kuźni Wodnej w Oliwie. Czeka nas jakieś 8 kilometrów spaceru, w większości po gruntowych leśnych drogach – w tym drogą marnych Mostów oraz Drogą Węglową. Odwiedzimy po drodze starych znajomych – tajemniczą Kamienną Twarz na zboczu Wzgórza Marii, oraz Diabelski Kamień pod – nie inaczej – Czarcią Górą. Wrócimy do punktu startu Doliną Radości. Trasa jest całkowicie przejezdna dla wózków dziecięcych.

Orientacyjny ślad trasy: zobacz na Traseo

Wyposażenie obowiązkowe: adekwatne do pogody ubranie, dobre buty, napoje, przekąski i dobry humor.

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Serdecznie zapraszamy na inne spacery – plan na cały sezon znajdziecie tutaj.

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *