Na dzisiejszej pielgrzymce do Matemblewa doświadczalnie sprawdziliśmy obecność wiosny – nieśmiała, ale jest! Zatem należy udać się do ogrodu botanicznego w Marszewie, aby obserwować budzący sie do życia las. Nie mamy pewności jak zarządzający placówką podchodzą do uwarunkowań okołokowidłowych i czy ogród będzie otwarty, jednak oprócz części ogrodzonej są tam ogólnodostępne ścieżki edukacyjne, zatem poobserwować i tak będzie można.

Standardowo już, w okresie pandemicznym staramy się nie obciążać naszą obecnością parafii w miejscach, do których się wyprawiamy. Startujemy zatem 16 maja, w niedzielę, o 9:57:00 kiedy to z przystanku w Oliwie odjeżdża SKMka do Gdyni Chyloni (na miejscu o 10:27).

Po opuszczeniu pociągu udamy się w ok 12km marsz po leśnych szlakach. Mniej więcej w połowie drogi zwiedzimy ukryte w lesie ruiny niemieckiego stanowiska dowodzenia z czasów II wojny światowej, aby chwilę potem dotrzeć do ogrodu w Marszewie. Tu zatrzymamy sie na popas, po czym ruszymy zwiedzać ścieżki edukacyjne ogrodu, być może uda nam się też zwiedzić część zamkniętą. Dalej to już z gorki – lasem wracamy na SKM Chylonia i rozjeżdżamy sie do domów.

Uwaga! Tym razem nie potrafimy powiedzieć czy trasa jest przejezdna dla wózków dziecięcych.

Orientacyjny ślad trasy: zobacz na Traseo

Wyposażenie obowiązkowe: adekwatne do pogody ubranie, dobre buty, napoje, przekąski i dobry humor.

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Serdecznie zapraszamy na inne spacery – plan na cały sezon znajdziecie tutaj.

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *