Po nieco mokrym spacerze szlakiem kaszubskich partyzantów zapraszamy na przygodę dla prawdziwych twardzieli! Pohukiwanie sów, wycie wilka, trzask gałęzi łamanych przez dziki, kunę uciekającą spod nóg – to wszystko macie szansę usłyszeć na wieczornym spacerze do Doliny Radości. No, może poza wyciem wilka. W każdym razie będzie ciemno, będzie las, a my prawie nie będziemy używać latarek – chcemy Wam pokazać, ze w nocy w lesie jest jasno.

W niedzielę 12 grudnia spotykamy się o godzinie 18:00 pod Szkołą dla Dziewcząt w Oliwie i nie zwlekając ruszamy w drogę. Zaplanowana trasa to niemal 10 kilometrowa pętla wiodąca uliczkami Oliwy, Szwedzką Groblą, Kleszą Drogą i Doliną Radości. Jest całkowicie przejezdna dla wszelkich wózków, w połowie prowadzi drogami asfaltowymi, w połowie gruntowymi.

Jeżeli będzie śnieg, warto zabrać antypoślizgowe nakładki na buty. Obowiązkowe są dobre humory i pozytywne nastawienie, opcjonalne przekąski na drogę, pamiętajcie też o adekwatnym do pogody ubraniu. Weźcie czołówki/latarki – będziemy szli po ciemku, ale na wszelki wypadek światło trzeba mieć.

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Plan wędrówek na sezon 2021/2022

 

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *