Wiosna jest, żaby skrzek składają, idziemy je podglądać. Nie ma lepszego miejsca ku temu niż bagna. A skoro bagna, to wracamy nad jezioro Pałsznik i torfowiska wokół.

Spotykamy się w sobotę 26 marca o 11:00 na parkingu obok jeziora Borowego i nie czekając długo ruszamy w drogę. Już po 2 kilometrach marszu natrafimy na pierwsze torfowisko gdzie postaramy się odszukać żaby. Poczyniwszy adekwatne dla tematu wycieczki obserwacje przyrodnicze udamy się w dalszą drogę, okrążając rezerwat Pełcznica, odwiedzajac kolejne torfowiska i szukając wiosennych płazów. Którym to sposobem wrócimy nad jezioro Borowe i okrążywszy je dojdziemy na miejsce startu.

Czeka nas niecałe 9 kilometrów marszu. Zdecydowana większość trasy biegnie leśnymi, płaskimi drogami (jedyną trudność dla wózków stanowić może moment, w którym będziemy musieli przeskoczyć 200 metrów lasem, na równoległą drogę – przeniesiemy!). Serdecznie zapraszamy!

Orientacyjny ślad trasy: Zobacz trasę w Traseo

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Plan wędrówek na sezon 2021/2022

 

 

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *