Na koniec ferii proponujemy spacer po Kępie Redłowskiej. 29 stycznia zaczniemy tradycyjnie – Mszą Świętą, o 11:30 w Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w gdyńskim Orłowie. A potem, wzdłuż rzeki Kaczej, pójdziemy na krótki (ok 6,5km) spacer po pobliskich klifach. Po drodze postaramy się obejrzeć stanowiska nadbrzeżnych baterii artyleryjskich. Rzecz ciekawa, bo powstałe w końcówce lat 40tych XX wieku baterie były dziełem komandora Przybyszewskiego, bohatera obrony wybrzeża w 1939 roku. Krótko po zakończeniu ich budowy Komandor wraz z innymi oficerami Wojska Polskiego został aresztowany i, w wyniku sfingowanego procesu (tzw. spisek komadorów), zamordowany przez komunistów.
Trasa nie powinna stanowić wyzwania dla uczestników, ale może nie być przejezdna dla wózków dziecięcych.

Orientacyjny ślad trasy w Traseo

W razie pytań nie wahajcie się pisać na adres g.wszelaczynski(at)gmail.com. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych spacerach zasubskrybuj Bulajowy newsletter lub zapisz się do grupy na WhatsAppie – więcej informacji pod powyższym adresem.

Impreza ma charakter turystyczny – musimy sobie poradzić z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami po drodze. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o słuchanie zaleceń przewodnika. Organizatorzy zapewniają doświadczonego przewodnika i wsparcie na każdym etapie spaceru, ale uczestnicy biorą udział w wyprawie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

 

Plan wędrówek na sezon 2022/2023

 

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *