Wydaje się, że nie ma możliwości, aby powtarzanie lekcji w domu nie było uciążliwe i dość nudne. Postaram się wam udowodnić, że jednak jest to możliwe!

Niezbędny do tego będzie komputer i Internet, czyli to co dzieci lubią najbardziej.

Rozwijająca się technologia stwarza wiele zagrożeń, ale również pozwala odkrywać wiedzę w ciekawy sposób. Przedstawię kilka bezpłatnych stron internetowych, które umożliwiają powtórkę wiadomości z lekcji przez zabawę.

1. Learning Apps – www.learningapps.org

Platforma umożliwiająca uczniom tworzenie oraz współdzielenie interaktywnych zadań. Ta strona oferuje 20 różnych typów zadań, m.in.: milionerów, memory, wykreślanki, krzyżówki, quizy, teksty z lukami. Kiedy brakuje nam czasu, aby samemu stworzyć zadanie, możemy również skorzystać z bazy gotowych zadań. Zadania są pogrupowane według kategorii tematycznych, czyli przedmiotów szkolnych.

2. Quizlet – www.quizlet.com/pl

Dzięki tej aplikacji możemy stworzyć fiszki on-line, a na ich podstawie platforma generuje gry bądź quizy. Oczywiście jest możliwość wykorzystania już gotowych zestawów przygotowanych przez innych użytkowników. Uczeń może powtarzać materiał i sprawdzać swoją wiedzę wielokrotnie i na różne sposoby. Dodatkowo aplikacja posiada system motywowania uczniów do pobijania swoich rekordów czasowych.

3. Kahoot! – www.kahoot.com

To aplikacja do tworzenia quizów, na które uczniowie mogą odpowiadać na dowolnym urządzeniu mającym przeglądarkę internetową. Uczniowie nie muszą zakładać kont, wystarczy wejść na stronę www.kahoot.it i wpisać udostępniony przez nauczyciela pin. Za prawidłowe odpowiedzi i utrzymanie się w limicie czasu przyznawane są punkty. A co, gdy jesteśmy w domu i nie mamy udostępnionego pinu? Logujemy się na stronę, następnie włączamy quiz przygotowany przez innego użytkownika i wspólnie, po lekcjach, razem z koleżankami z klasy możemy spędzić fajnie i produktywnie popołudnie.

4. Quizizz – www.quizizz.com

To kolejna aplikacja do tworzenia interaktywnych quizów. Uczniowie, jak w przypadku Kahoot, logują się wpisując kod. Kolejnym krokiem jest nadanie sobie nicku i czekanie na uruchomienie rozgrywki.

Jaka jest różnica między Quizizz a Kahoot? W przypadku tej aplikacji uczniowie widzą pytania i wybiera ją odpowiedź na swoim urządzeniu. Kolejną różnicą są awatary i zabawne memy wyświetlające się po udzieleniu odpowiedzi. Co te aplikację łączy? Obie są idealnym sposobem powtórki materiału w domu, do którego możemy włączyć nie tylko koleżanki, ale również rodzinę.

NIC TYLKO SIĘ UCZYĆ 😉
POWODZENIA!

Napisany przez Monika Chwiej