We Fregacie, od września tego roku, na nowo pojawiły się zajęcia baletowe. Prowadzone dla dziewczynek w grupach 5 i 6 latków.Taniec klasyczny jest rodzajem aktywności, która przynosi każdemu dziecku wiele korzyści.

Balet we Fregacie - Koniki Morskie

Balet rozwija poczucie rytmiki i wrażliwości estetycznej, uczy partnerstwa i bycia w relacji z drugą osobą lub grupą.

Zajęcia dla najmłodszych obejmują naukę podstaw tańca klasycznego, dzięki czemu od pierwszych lat życia wyrabiana jest w dziecku wrażliwość na sztukę.

Zajęcia baletowe we Fregacie to podstawowe ćwiczenia taneczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę, zgrabną sylwetkę i wzmocnienie ciała. Balet rozwija koordynację ruchową, ale też wspomaga leczenie wad postawy i płaskostopia podłużnego, kształtuje, usprawnia i wzmacnia śródstopie. Taniec klasyczny, jak każdy inny rodzaj tańca, uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku, wpływa na poprawienie koncentracji i samodyscypliny oraz zachęca do inwencji twórczej.

Dzieciom „dynamicznym” pozwala na rozładowanie nadmiaru energii, a tym zamkniętym w sobie na pokonanie własnej nieśmiałości.

Balet uwrażliwia na muzykę, wprowadza w świat piękna.

Korzyści po latach są duże, ponieważ dziewczynki będą miały poczucie rytmu i wyrobią sobie sprawność ruchową.

Nasze pociechy robią niezwykłe postępy. Różnica pomiędzy pierwszymi zajęciami a tymi, które teraz mamy jest duża. Oczywiście ruch taneczny, koordynacja ruchowa jest coraz lepsza, ale nie tylko. Poprawiła się również pamięć związana z zapamiętywaniem ćwiczeń i dziewczynki są bardziej otwarte na nowe wyzwania.

Balet we Fregacie - Bursztynki

Tu nie chodzi o zrobienie z nich „króla parkietu”, lecz o zaszczepienie czegoś więcej niż zwykłej aktywności fizycznej kojarzącej się z zajęciami wychowania fizycznego. Taniec to dobra zabawa i chęć wyrażenia swoich emocji.

Dziewczynki bardzo starannie ćwiczą żeby przygotować się do przedstawienia, które szykujemy dla rodziców oraz wszystkich chętnych w styczniu. Już teraz zapraszamy Państwa w nasz świat piękna pełny emocji.

Napisany przez Liudmyla Pervushyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *