M jak mundurek
Mundurek szkolny uczennicy „Fregaty” został tak zaprojektowany, aby uczennica czuła się dumna z faktu bycia uczennicą, zarówno teraz jak i w przyszłości. Częścią misji szkoły jest przygotowanie dziewcząt do dorosłości. Wierzymy, że odpowiedni strój jest przejawem dojrzałości. 

M jak mundurek

M jak mundurek

 

W szkole dziewczęta zawsze mają na sobie kompletny mundurek. Ubiór powinien być czysty, kompletny, wyprasowany i w odpowiednim rozmiarze. Strój codzienny składa się z błękitnej lub białej koszulki typu polo, spódniczki układanej do zgięcia w kolanie, granatowego swetra typu cardigan z tarczą szkoły, granatowych rajstop bądź podkolanówek oraz kapci, czyli granatowych lub czarnych balerinek.

 

Strój na zajęcia sportowe składa się z niebieskiego T-shirtu, spodenek sportowych lub spodni dresowych i bluzy dresowej (zależnie od pory roku i rodzaju zajęć – wewnątrz lub na zewnątrz budynku szkoły), białych lub granatowych skarpetek oraz obuwia sportowego. Na zajęcia na basenie obowiązuje jednoczęściowy strój kąpielowy, dwa ręczniki (dobrze się sprawdza ręcznik typu poncho), gumowy czepek, klapki i okulary do pływania. Każda uczennica powinna też mieć suszarkę do włosów.

Strój na wycieczki

Podczas wycieczek szkolnych obowiązuje mundurek. W zależności od celu podróży może to być strój galowy, codzienny lub sportowy.

Oprócz odpowiedniego stroju uczennica powinna mieć także odpowiednią fryzurę. Włosy zawsze muszą być spięte. Każda uczennica w swojej szafce w szatni powinna trzymać dodatkowe gumki do włosów oraz szczotkę. Nie dopuszcza się farbowania włosów przez uczennice.

Napisany przez SKWER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *