Myślę, że jest to dobry moment na podsumowanie. Tak – 5 lat minęło. Był to ciekawy czas, pewnie z większej perspektywy okaże się dobry, a może nawet bardzo dobry. Taką mam nadzieję. Ale do konkretów.

 

Tata na lata w pięciu... smakach

 

Pięć lat to pięć różnych Parków Narodowych. To pięć lat kilkudniowych spotkań sam na sam z tymi, w których pokładamy tyle nadziei. Nasze córki zobaczyły więc następujące Parki – Słowiński, Ojcowski, Karkonoski, Pieniński i Wigierski. W sumie we wszystkich wyprawach wzięło udział 133 ojców i 170 córek. Jest się czym pochwalić, tym bardziej, że w pierwszym roku było nas (ojców) tylko 15-stu… Przebyliśmy w sumie – nie licząc dojazdów i powrotów – około 150 km. Większość na piechotę, częściowo na wodzie, okazjonalnie na rowerach. Średni czas wyprawy to 72h, wliczając w to noclegi i podróże.

 

Tata na lata w pięciu... smakach

 

Tata na lata w pięciu... smakachPrzeglądając zdjęcia nie mogę czasami uwierzyć, jak bardzo te „nasze” dziewczyny się zmieniają – jak bardzo czas zaznacza swoją obecność. Jest też druga strona medalu – my ojcowie. Mogę chyba powiedzieć, że też dojrzewamy, że stajemy się bardziej tymi, kim powinniśmy być.

 

 

 

 

 

 

Tata na lata w pięciu... smakachJednak każdego roku zadaję sobie pytanie, czy to ma sens? Czy warto poświęcać czas na te wszystkie przygotowania, mailingi, ustalenia, kompromisy i utarczki? Odpowiedź jest prosta, choć wymagająca – „tato, a gdzie w przyszłym roku pojedziemy?”. A TY co na to odpowiesz?

Ułatwiając decyzję uchylę rąbka tajemnicy – w następnym roku zapraszamy do Parku Narodowego Gór Stołowych. Termin – okolice Bożego Ciała 2020.

Klikając tutaj możecie zapisać się na VI Wyprawę Ojców z córkami. 🙂

 

Zapraszamy do ostatniej z pięciu galerii.

Tata na Lata 2015 – Słowiński Park Narodowy

zdjęcia: Piotr Wiktorowicz

 

Zapraszamy do czwartej z pięciu galerii.

Tata na Lata 2016 – Ojcowski Park Narodowy

zdjęcia: Piotr Wiktorowicz

 

Tata na Lata 2017 – Karkonoski Park Narodowy 

zdjęcia: Arek Różkowski, Piotr Wiktorowicz

 

Zapraszamy do drugiej z pięciu galerii. Kolejne już wkrótce.

Tata na Lata 2018 – Pieniński Park Narodowy – Korony dla córek 

zdjęcia: Arek Różkowski, Piotr Wiktorowicz

 

Tata na Lata 2019 – Wigierski Park Narodowy

zdjęcia: Piotr Wiktorowicz; Jarosław Gierach

 

 

 

Napisany przez Piotr Wiktorowicz

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *