Szanowni Rodzice,

jak pewnie wiecie, skupione wokół Fregaty rodziny są niezwykle aktywne. Możemy liczyć na Waszą pomoc w Placówkach, wiele jest też pomysłów i działań, które dzieją się poza Szkołą/Przedszkolem. Nietrudno jednak zauważyć, że wszystkie te inicjatywy powstają i działają w oderwaniu od siebie i bardzo często większość uczestników naszego projektu nawet o nich nie wie. I tak Ojcowie często nie wiedzą o istnieniu Klubu Remontowego, turyści nie zawsze otrzymują informację o fregatowych wyprawach, a żeglarze nie wiedzą, że mamy do dyspozycji kilka łódek. A to tylko niektóre z inicjatyw prowadzonych przez Rodziców. Czas to zmienić!

Od pewnego czasu silnie organizuje się grupa Rodziców, którzy nie tylko prowadzą swoje projekty, ale też widzą potrzebę współdziałania zarówno z zarządzającymi projektem Fregata, jak i ze sobą nawzajem. Potrzeb jest więcej niż rąk do pracy: a to przydałaby się wykładzina w bibliotece szkolnej, a to zepsuje się pilot do projektora, a to przydałyby się głośniki do sali, a to trzeba skonfigurować tablice interaktywne albo zwyczajnie skrzyknąć się na niedzielny spacer. A jako, że wspomniana grupa Rodziców ma już za sobą pierwsze sukcesy w koordynacji podobnych działań i poczuła się pewnie w swojej roli – zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy!

Masz własny pomysł i potrzebujesz wsparcia w jego realizacji? Klasa Twoich dzieci chciałaby zbierać fundusze na wycieczkę? Może chcecie zaproponować jakieś zajęcia dodatkowe? Albo od czasu do czasu pomalować ściany albo zmontować meble? Albo po prostu pomóc innym? Jeżeli tak, to piszcie lub dzwońcie do Grzegorza Wszelaczyńskiego: g.wszelaczynski(at)gmail.com ; tel.: 793 294 229. Celem jest zebranie listy kontaktowej i zbudowanie narzędzi informowania się o tym, co w Placówkach piszczy (mamy gotowe forum Fregaty – serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału: https://tablica.fregata.edu.pl/!) i integracji Rodziców wokół Fregaty.

To od Was będzie zależeć, w jakim stopniu zaangażujecie się w działania tego nieformalnego stowarzyszenia Rodziców.

FIRE - Forum Inicjatyw Rodzicielskich

fot. Emilia Szczesiak

 

FIRE - Forum Inicjatyw Rodzicielskich

fot. Maciej Szymański

 

FIRE - Forum Inicjatyw Rodzicielskich

fot. Piotr Wiktorowicz

 

Napisany przez Grzegorz Wszelaczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *