Czym jest żeglarstwo? To bez wątpienia wspaniała przygoda, forma aktywnej rekreacji, sposób na ciekawe życie, a także pasja, którą warto przekazać dzieciom i młodzieży. Sporty wodne przyczyniają się, między innymi, do kreowania postaw, są szkołą charakteru i sposobem na poznanie świata. Ponadto pozwalają urzeczywistniać marzenia i fantazje wszystkich miłośników przygód.
Żeglarstwo to doskonała aktywność dla każdego człowieka, zarówno dorosłego, jak i młodego. Dzięki inicjatywie i zapałowi Pana Jarosława Gieracha oraz innych rodziców, w naszym przedszkolu powstało kółko żeglarskie, na którym dzieci miały okazję zgłębić tę tematykę. W ciągu roku szkolnego przedszkolaki nabywały i rozwijały umiejętności takie jak:
· wytrwałość w dążeniu do celu
· pokonywanie własnych słabości
· kształtowanie umiejętności podejmowania szybkich decyzji
· samodzielne myślenie
· ćwiczenie koncentracji, silnej woli i odwagi
· zdrowa rywalizacja
· doskonalenie umiejętności współpracy w zespole.

Fregata pod żaglami
Dodatkowo zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Żagle we Fregacie” był Piknik Rodzinny, podczas którego dzieci miały możliwość złapania wiatru we włosy oraz przeżycia pierwszej, prawdziwej morskiej przygody podczas żeglowania po Zatoce Gdańskiej. Młodzi żeglarze poznawali też, co ważne, najbliższe środowisko – swoje miasto, tu nadmorskie położenie Gdańska bardzo nam sprzyjało!

Piknik Koników Morskich

Mamy nadzieję, że po wakacjach, przy dalszej współpracy rodziców i nauczycieli, kółko żeglarskie będzie kontynuowane ze zdwojoną siłą (pierwsze koty za płoty, a dalej będzie jeszcze lepiej!). Liczymy też na to, że z każdym rokiem, Oliwską Fregatą popłynie jeszcze większa załoga wilków morskich.

Napisany przez Izabela Rabenda i Karolina Dłużewska