W naszej szkole, we wtorki o godzinie 15:20 można uczestniczyć w kole chemicznym. Koło prowadzi Pan Piotr Gabryszuk, który uczy we Fregacie dwóch przedmiotów: chemii i biologii. Na kole chemicznym uczymy się i eksperymentujemy.

Przez pierwsze półtora miesiąca uczyliśmy się na konkurs kuratoryjny, przedmiotowy z chemii. Później zaczęliśmy robić szkolną destylatornię.

Poczuć chemię

Destylatornia przyda się na zajęciach z chemii do przeprowadzania eksperymentów i rozdzielania różnych mieszanin. Kiedy już ją skończymy, będziemy mogli wykonywać wiele ciekawych eksperymentów. Grupa osób uczęszczających na koło nie jest duża, więc pracuje się nam wspaniale, jak będzie więcej też będzie wspaniale.

 

Poczuć chemię

Na zajęciach rozwijamy talenty, przychodzą uczniowie, którzy również potrzebują wsparcia w nauce chemii i to wsparcie u Pana Piotra otrzymują, dowiadujemy się wiele ciekawych rzeczy, poznajemy wiele interesujących zjawisk chemicznych. Wiemy już np. jak powstała tablica Mendelejewa, jak rozdzielić barwnik od wody, kiedy są zmieszane, co oznaczają rysunki na etykietach różnych kwasów i innych cieczy… Czy wiedzieliście, że do produkcji telefonów używa się wielu różnych pierwiastków w tym złota? Ja też bym pewnie nie wiedział gdybym nie zapisał się na koło chemiczne.

 

Poczuć chemię

Jeśli kogoś interesuje chemia powinien jak najszybciej zapisać się na te zajęcia, zdobywa się tu wiedzę chemiczną którą można się posługiwać, zastosować w życiu codziennym. Nawet jeśli kogoś nie interesuje chemia, to bardzo możliwe, że na tych zajęciach zacznie go interesować. Gorąco zachęcam wszystkich do zapisania się na te ogromnie, bardzo i to bardzo interesujące zajęcia, które są prowadzone dla uczniów z pasją i nie tylko, po prostu zainteresowanych naukami przyrodniczymi. Pan Piotr rozbudza i rozwija zainteresowania uczniów wiedzą chemiczną, można zrozumieć znaczenie reakcji chemicznych w naszym otoczeniu. Warto dołączyć.

 

Napisany przez Konrad Kaliszuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *