Złamana ręka

Dawno, dawno temu w pięknym pałacu żyli sobie: król Piotr, królowa Katarzyna, książę Maks i 2 księżniczki – Klara i Helena.

Pewnego dnia, gdy król i królowa wylegiwali się w królewskiej sypialni, księżniczka Helena musiała pójść do wróżkowej szkoły. Była tam wróżka, która uczyła dzieci czarować. Akurat dzieci ćwiczyły czarowanie przez w-f. Gdy Helena ćwiczyła przewrót w tył, który pozwala czytać w myślach, przewaliła się na palca i popłakała się. Strasznie ją bolał palec i gdy mama obudziła się wreszcie i ją odebrała, od razu pojechały do dobrego czarnoksiężnika, który powiedział, że złamała kciuk. Pojechały do domu.

Następnego dnia w szkole Helenka ukryła bandaż w czapce I nie chciała go pokazywać, bo chciała zrobić koleżankom z klasy niespodziankę. I tak właśnie Helence drugi raz złamała się ręka. Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy!

grafika: Alicja Miluska

Napisany przez Helenka Stępińska